Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

За нас Продукти Информации

Кои производи ќе се произведуваат?

Нашите главни оптички производи се сите видови на сферични и не сферични леќа, VR 3D леќа, LED леќа, транспарентни акрилик производи ( уметнички дела, домаќинство и хотели, канцелариски материјал, статии од секојдневна употреба, итн ) , HUD проекција леќа, безбедноста шлем  очила, спортски леќа (ски очила леќа, Пливање леќа, Велосипед трки објектив), очила за сонце леќи, индустриски заштитни леќи, разни специјални облик криви површина леќи, пластични производи, и калапи.

Може да ви обезбеди OEM производство?

Да ние можеме. Ние може да направи калап за производство, производство и преработка на интегрирани услуги во согласност со цртежи или примероци на клиентите.

Без разлика дали ќе може да биде дизајнирана за нас?

Секако, ако ни даде вашите идеи и сродните параметри, ние ќе организираме и комплетна документација за дизајн чекање за вашата потврда. Пред да ние ќе наплаќаат дизајн надомест, но за време на масовно производство, ние ќе се вратат на вашиот дизајн на трошоците.

Кои занает може да се користат за производство?

Зајакнување: За да се спречи производ од нула, да носат, и анти влијание

Машини за боење: Додади пигмент во суровина, направи производ со различни бои

Галванизација: Производство на бои градиент, вода сребрени бои, шарени бои , моделот позлата, итн за убава површина ефект.

Слој: Користење на оптички тенок филм и вакуум технологија, на површината на производот позлата анти УВ филм, AR филм, анти отпечатоци филм итн

Што е со полнење примерок и испорака?

Примерок задолжен според специфичен производ, ако тоа е голем производство, ние може да се вратат такса примерок верзија за вас во цената на производот.

По платени верзија примерок плаќање, клиент ни испраќа потврди датотека / e-mail, во зависност од комплексноста на производот, ние процениме период на експериментални умре и проверката на времето. Примерок испорака верзија е 5 до 10 дена вообичаено. Ако ви треба примерок инвентар да се потврди квалитетот, ние може да ви даде примерок за слободни, вие само треба да плаќаат за транспортни трошоци.

Испраќање на мостри од ТНТ , UPS-от , FedEx , DHL Express.

Дали имате калап за сите покажа производите?

Слики на веб-сајт се произведени од страна на фабриката, само понуден како референца, ако сакате да знаете повеќе детали обратете се кај нашите продавач.

Колку е долг период на мувла производи?

Во зависност од големината и сложеноста на производот за да се утврди еден сет на време отворање мувла и време заврши, во согласност со барањата на налозите и на клиентите за да се процени бројот на мувла празнина и копија број мувла. По утврдување на примерокот или цртеж, генерал мувла производство циклус за 20-30 дена.

Што е MOQ?

минимум цел количество е 3K, Ние исто така добредојдени мали количини на комплексни наредби, но цената ќе биде повисока. Ако наредби се огромни, ние може да се добие поволна суровина цените и намалување на трошоците за управување, па ние може да обезбеди поевтина цена.

Колку време е време на испорака?

Според периодот мувла, цел залихите и уредување на ред, воопшто ќе испорака на производи во рок од 20 дена по донесување на mold.Delivery производите. Нашиот најдобар рекорд е 50000 рамките 1day за VR објектив

Што е вашиот начин на испорака?

Заеднички EXW, ФОБ, CIF, итн

Што не е во вашите сертификати?

ISO9001, SGS извештај тестирање и повеќе, кои бидете сигурни дека сите производство напредок производите непречено.

за Patment

што е на исплата?

Ние сме членка на Alibaba трговија за осигурување која е нова услуга од страна на Alibaba, заштита на плаќање купувачот на добавувачите да се обезбеди добавувачи ги исполнат своите обврски во врска со испорака ред и квалитетот на производот. Можете да платите со исплата на alibaba, или да користите PayPal. Голем стоки што се донесат T / T 30% депозит платени, платени против копија од BL рамнотежа.

За информации за испорака

Можеме да ги користиме нашите сопствени превозот агент?

Да ти можеш. Имавме соработувано со многу шпедитери. Ако ви треба, ние може да се препорача некои шпедитерите за вас и може да се споредат цените и услугите.

Нашите пристаништето на пратката?

Humen / Шенжен / Хонг Конг

Ако сакам да го посетат вашиот фабриката, која е најблискиот меѓународен аеродром или домашен аеродром?

Меѓународниот аеродром во Шенжен Bao'an е најблискиот аеродром, Guangzhou- Baiyun Меѓународниот аеродром е малку далеку. Ве молиме да ни кажете пред вашата посета, ние ќе организираме возачот да ги собереш.

За нарачка постапка

За нарачка постапка

1, Анкетната-Професионална цитат

2, потврди цената, олово време, уметнички дела, рок на плаќање, итн

3, продажба прати сложувам со печат.

4, на клиентите да се направи исплата за депозит или примерок плаќање и да ни испрати приемот банка.

5, почетна фаза на производство-Информирајте клиентите дека ние го имаме на исплата, и ќе направи примерок според вашето барање, ќе испрати слики или примероци за да се добие одобрување. По одобрување, ве известуваме дека ние ќе го организира производство и информира околу времето.

6, Блискиот производство испрати слики да се покаже на производствена линија која може да се види вашите производи. Потврдете проценува испорака време повторно.

7, крајно производство-Масовното производство на производи слики и примероци ќе го испратам до тебе за одобрување, исто така може да организира инспекција трети лица.

8, клиенти се направи исплата за рамнотежа и ние организираме превозот стока.

9, цел може да се каже "Заврши" кога ќе ја прими стоката и да ги задоволи со нив.

Повратни информации до нас за квалитет, сервис, пазарот на повратни информации и сугестии. И ние може да се направи подобро.

Нашата предност:

навремена

Ние сме производство. Имаме целосна мувла и автоматско производство на опрема, тоа обезбедува ние имаме способност за извршување на производството распоред за навремена испорака.

10-годишно искуство

имаме над 10-годишно искуство во оваа индустрија. Тоа значи дека ние може да прегледате проблеми за нарачки и производство. Поради тоа, ќе бидете сигурни дека да се заклучи ризикот од лоша ситуација да се случи.

Укажуваат на сервис

постои една продажбата претставува кој ќе ви служи од истрага за производи кои се испраќаат надвор. Во текот на процесот, вие само треба да се разговара со него за сите проблеми и начинот на кој заштедува многу време.

строги КК

за секоја цел, строга контрола ќе се врши од страна на одделот за КК пред превозот. Лошиот квалитет и ситуацијата ќе се избегнат во вратата.

Сакаат да работат со САД?


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

WhatsApp Online Chat !