Профил на компанијата

fwefwe

Кина SLEADING Производителот на оптички производи

Dongguan Zhantuo оптички леќи копродукции, Ltd е еден од водечките професионални производител во оптички индустрија повеќе од децении, се наоѓа во "логистички центар на Кина" - Humen. Со удобен превоз пристап, сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет строго и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет. Како еден важен сила специјализирана во R & D и производство на разни пластични оптички леќи, ние ветуваме да им обезбедиме на нашите клиенти на најдобар квалитет со конкурентна цена, целосно ги исполнуваат вашиот оптички барања.

 За да се одговори на зголемената побарувачка на пазарот, Zhantuo воведе напредни серво шприцмашини, манипулатор оружје, ласерски машини за сечење и голем број на други автоматски опремата за производство, во голема мера подобрување на квалитетот на ефикасност и производство на производи во текот на производството на маса, за да се обезбеди вашиот бизнис просперитет.

 Нашиот широк спектар на производи вклучуваат: HUD леќа, AR леќа, леќа photoelectricity, спорт очила, заштитни леќи безбедност, оптички стакла, Windows леќа, акрилик занаетчиски производи. Широко се користи во автомобилската индустрија, ИТ електроника, photoelectricity, спортови на отворено, контрола на пожар, заштита на трудот, очила, дневните трошоци, пакување, дисплеј индустрија.

Благодарение на нашиот врвен квалитет, конкурентна цена, навремена испорака и професионална услуга, имаме воспоставено пријателски и долгорочна трговските односи со многу клиенти во Европа, САД, Јужна Америка, Блискиот Исток и други главна на пазарот во светот.

zdvds

производи

Zhantuo оптички леќи копродукции, ООД за домашни и странски клиенти со производство шприц и обработка на lens.Including под различни серија: HUD леќа, AR леќа, леќа photoelectricity, спорт goggels, заштитни леќи за безбедност, оптички galsses, Windows леќа, акрилик занаетчиски производи и широко се користи во автомобилската индустрија, ИТ електроника, photoelectricity, спортови на отворено, контрола на пожар, заштита на трудот, очила, дневните трошоци, пакување и дисплеј, итн

zvcsadv

Истражување и развој

Zhantuo оптички леќи копродукции, Ltd се фокусира на развој на нов производ, вклучувајќи ransmission половина и половина екран рефлексија екран на објективот HUD, прилагодливи леќа и модел обложени леќи голем број на основни технологии во водечка индустрија на ниво, и има seveal ексклузивни patent.We исто така се истражуваат повеќе индустрија побарувачката за објектив, се разбере најновите трендот на пазарот, да ги надминат техничките потешкотии, за да се реализираат раст себе.

qweqwe

Квалитет

Zhantuo оптички леќи копродукции, Ltd во согласност со ISO9001 системот за контрола на квалитет, имплементација висок ефикасноста на производството и квалитетот request.For влезните материјали, обработка, испитување квалитет, строго го контролираат секоја врска на процесот, за да се обезбеди дека производите ги исполнуваат барањата за испорака на клиентите и на тестирање на спецификација requirements.Attention на контролите детали, се посветам на прагматичен дух и професионалноста на вработените, се стремиме кон стави работите право за прв пат, е нашата посветеност на квалитетот на производот извор на енергија.

fwegfer

предност

Zhantuo оптички леќи копродукции, Ltd, како производител, е директна набавка на репроматеријали, масовно производство на намалување на трошоците, управување со софтвер има способност за контрола на испорака, испорака на time.At исто време, Zhantuo оптички леќи копродукции, Ltd има повеќе од 10 години искуство во областа на пластични оптички леќи, предвидлива наредби и решение за различни тежината на производство, да се намали ризикот од проблеми или појава веројатност.


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

WhatsApp Online Chat !